107,6 FM

Wodzisław Śl. "Nie strasz dziecka policją". Mundurowi apelują do mieszkańców

Nie strasz dziecka policją - apelują wodzisławscy mundurowi. W ostatnim czasie dotarł do nich mail od mieszkanki, która była świadkiem strachu dziecka przed mundurem. Nie chciało ono wejść do sklepu, bo w środku byli policjanci.

Policja nie zabiera niegrzecznych dzieci. Przypominają o tym mundurowi z Wodzisławia Śląskiego i proszą, by nie wychowywać swoich pociech w strachu przed policjantami.

Rodziców w Wodzisławiu Śl. zapytaliśmy co sądzą o straszeniu dziecka policją?

Policjanci przypominają rodzicom, że dziecko bojące się policjantów, może nie poprosić ich o pomoc kiedy samo znajdzie się w tarapatach.

Wodzisław Śl. "Nie strasz dziecka policją". Mundurowi apelują do mieszkańców   Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Bursztynek Wodzisław Śląski. Reporter Radia eM w rozmowie z podopiecznymi punktu Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Bursztynek Wodzisław Śląski / facebook

- Tak nauczone dziecko, w sytuacji rzeczywistego zagrożenia, nie poprosi policjanta o pomoc - przestrzega Małgorzata Koniarska z komendy powiatowej w Wodzisławiu i przytacza sytuację sprzed jednego ze sklepów w mieście:

Finał tej akcji był szczęśliwy - dziecko przełamało barierę strachu, weszło do sklepu, a od mundurowych otrzymało zabawkowy radiowóz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy