107,6 FM

Rekolekcje z "Władcą Pierścieni"

Amazon pracuje nad serialową ekranizacją "Władcy Pierścieni" - premiera 2 września - a oblaci ze stowarzyszenia "Niniwa" już dziś zapraszają do Kokotka na lutowe weekendowe rekolekcje z wielkim dziełem J.R.R. Tolkiena.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "You shall not pass. Zło nie przejdzie".

- Dobro vs Zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa walka. Brzemię pierścienia i małe ręce hobbitów. To niektóre elementy, składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia - pisze o. Dominik Ochlak OMI, który poprowadzi te rekolekcje. - Będą hobbici, lembasy, Orkowie, cała drużyna i pierścień władzy. Usłyszycie brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę drzewców - dodaje.

- P.J. Kreft tak opisuje wyjątkowość powieści, którą wielu z nas zna także z filmów: „Władca Pierścieni uzdrawia zarówno naszą kulturę jak i naszą duszę. Podsyła bardzo rzadką i cenną myśl we współczesnej literaturze. Jest to wołanie o heroizm; jest to róg obfitości, (…) by obudzić z ogłupienia, nieśmiałości (…) pasywności, by zrzucić swoich tyranów – najpierw tych, ukrytych w duszach, potem tych w społeczności. Największe uzdrowienie, to uzdrowienie najgłębszej rany. Najgłębsza rana to frustracja spowodowana najgłębszą potrzebą. Największa potrzeba to potrzeba sensu, celu i nadziei” - powtarza o. Ochlak.

Rekolekcje odbędą się w dniach 25-27 lutego. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama