107,6 FM

Magdalena Kadziak: Z akcją „Bóg daje życie – smog je odbiera” chcemy dotrzeć do wszystkich parafii

– Z akcją „Bóg daje życie – smog je odbiera” chcemy dotrzeć do wszystkich parafii – powiedziała w Radiu eM Magdalena Kadziak ze Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska, koordynatorka programu „Zielone parafie”. Od niedzieli (13.02) rozprowadzane są plakaty i materiały zachęcające do zadbania o czyste powietrze.

Magdalena Kadziak: Z akcją „Bóg daje życie – smog je odbiera” chcemy dotrzeć do wszystkich parafii
Radio eM

– Przede wszystkim stawiamy na edukację. Chcemy zwiększyć świadomość i pokazać, jakie są możliwe rozwiązania, poinformować o dostępnych dofinansowaniach na wymianę nieekologicznych kotłów – powiedziała Magdalena Kadziak. Akcja jest prowadzona razem z Polskim Alarmem Smogowym. Plakaty trafiają do parafii razem z numerem „Przewodnika Katolickiego”, można je też pobrać na stronie zieloneparfie.pl

– Ekologia  to realizacja przekazania „nie zabijaj”, to nasz moralny obowiązek – podkreśliła koordynatorka programu. Zaznaczyła, że powszechnie nie docenia się zaangażowania katolików tematykę ochrony środowiska.

– Tematy ekologiczno-społeczne są czymś, co przyciąga młodych ludzi. Widzą, że Kościół to miejsce, w którym mogą działać i podejmować tematy, które interesują ich też poza Kościołem i mogą to robić we wspólnocie np. w parafii – powiedziała także Magdalena Kadziak w „Rozmowie poranka” Radia eM.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.