107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Radio eM jest chrześcijańską amboną, która szeroko oddziałuje

– Jesteście chrześcijańską amboną, która szeroko oddziałuje – powiedział na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc w dniu 20. rocznicy utworzenia marki Radio eM.

Metropolita katowicki powiedział, że w archidiecezji katowickiej była już dawno wola stworzenia własnego radia i taka możliwość pojawiła się po 1989 roku. Przypomniał, że rozgłośnia działała m. in. jako Radio Arka, a także w latach 1998-2002 w sieci Plus. Potem została przekształcona w Radio eM. Arcybiskup zaznaczył, że radio jest drogim środkiem ewangelizacyjnym, podziękował więc tym, którzy je wspierają, czyli diecezjanom i reklamodawcom.

Nawiązując do papieskiej intencji modlitwy na kwiecień – za pracowników służby zdrowia – Metropolita zachęcił, żeby modlitwa w ich intencji była modlitwą codzienną. Podkreślił, że w maju będziemy obchodzić Dzień Pielęgniarki i Położnej i z tej okazji 8 maja w katowickiej katedrze będzie sprawowana w ich intencji Msza św.

Abp Wiktor Skworc zachęcał też do udziału w drodze krzyżowej ulicami Katowic za tydzień, w piątek (8.04). Wyruszy ona o godz. 19.00 spod kopalni „Wujek”, by mijając po drodze areszt śledczy, w którym został stracony bł. Jan Macha, dotrzeć do Katedry Chrystusa Króla, gdzie będzie m. in. okazja do spowiedzi. – Ta Droga Krzyżowa będzie to także wielką modlitwą o pokój i za mieszkańców Ukrainy – podkreślił Metropolita.

Podkreślił też, że w odpowiedzi na prośbę greckokatolickiego biskupa wrocławsko-koszalińskiego Włodzimierza Juszczaka, udostępnił kościół w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach dla sprawowania kultu w tym obrządku. Do wyboru zostały wskazane dwa stojące blisko siebie kościoły: parafialny oraz sanktuarium MB z Lourdes.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..