107,6 FM

Krystian Grzesica: Bieruń chce pomóc najuboższym kupić tanio węgiel

– Bieruń chce pomóc najuboższym kupić tanio węgiel – zapewnił na antenie Radia eM burmistrz, Krystian Grzesica. Podkreślił, że przy szalejących cenach węgla trzeba koniecznie znaleźć sposób na taką pomoc. Zauważył, że ceny w składach opału bywają dwukrotnie wyższe niż w kopalniach.

Krystian Grzesica: Bieruń chce pomóc najuboższym kupić tanio węgiel
Radio eM

Jak zapowiedział burmistrz Bierunia, miasto będzie negocjować z kopalnią możliwość zakupu u niej węgla przez podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bieruń należy do czołówki rankingu gmin najaktywniejszych w programie „Czyste Powietrze”, czyli takich, z których jest najwięcej wniosków o dotacje z tego programu m.in. na wymianę starych kotłów na nowoczesne, ekologiczne. Dzięki temu w gminie wymieniono już ponad 2 tysiące pieców. Burmistrz zwrócił uwagę, że to efekt uruchomienia w mieście punktu, w którym mieszkańcom udziela się wszechstronnej pomocy w skorzystaniu z programu „Czyste powietrze”. To także wynik działających w tym mieście od 30 lat różnych programów wspomagających wymianę pieców.

Gość „Rozmowy poranka” powiedział też, że w Bieruniu przebywa dość pokaźna liczba ok. 500 uchodźców z Ukrainy. Ok. 150 osób z tej liczby przebywa w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania, pozostałych 350 w kwaterach prywatnych. Jak dodał, część z nich szuka pracy, chce samodzielnie zarabiać pieniądze, wynająć mieszkanie i za nie płacić, natomiast druga część nie podejmuje takiej aktywności, oczekując na powrót do swojej ojczyzny.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..