107,6 FM

Marcin Kędzierski: Bezpieczeństwo zewnętrzne Polski się zwiększyło

- Bezpieczeństwo zewnętrzne Polski w ostatnim czasie się zwiększyło. Prawdopodobnie Rosja w ciągu najbliższych lat nie będzie w stanie podjąć akcji ofensywnej - powiedział w Radiu eM dr Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego.

Marcin Kędzierski: Bezpieczeństwo zewnętrzne Polski się zwiększyło
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o bezpieczeństwie Polski w związku z wojną w Ukrainie. - Uważam, że imperium rosyjskie rozpada i będziemy świadkami jego dezintegracji - powiedział Marcin Kędzierski. Dodał przy tym, że Polska w ostatnim czasie ma silniejsze gwarancje ze strony NATO. - Wyzwania pojawiają się w bezpieczeństwie ekonomicznym i żywnościowym. Gdyby spytać Polaków, czy czują się bezpiecznie, to wskazaliby np. na kwestię inflacji - dodał ekspert Klubu Jagiellońskiego.

Zdaniem gościa "Rozmowy poranka" mamy obecnie przełomowy moment wojny w Ukrainie.  - Po wakacjach temat wojny może zejść w Europie na dalszy plan, a sytuacja upodobni się do tej, która miała miejsce po 2014 roku - powiedział Marcin Kędzierski. Jego zdaniem jest to zły scenariusz dla Ukrainy, do którego nie można dopuścić. - Dlatego najbliższe tygodnie będą kluczowe, bo bez wsparcia Zachodu Ukraina ugrzęźnie w konflikcie, który będzie ją niszczył tydzień po tygodniu - dodał ekspert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.