107,6 FM

Artur Tomasik: Katowice Airport znów powoli zbliża się do 5 mln pasażerów rocznie

– Katowice Airport znów powoli zbliża się do liczby 5 mln pasażerów obsłużonych w ciągu roku. Mówił o tym w Radiu eM Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, które zarządza portem lotniczym w Pyrzowicach.

Artur Tomasik: Katowice Airport znów powoli zbliża się do 5 mln pasażerów rocznie
Radio eM

Odnosząc się do sytuacji na lotniskach Europy, Artur Tomasik zauważył, że w wielu dużych portach, tzw. hubach, rzeczywiście brakuje pracowników, co jest konsekwencją wstrzymania ruchu lotniczego w czasie pandemii. Wtedy w wielu miejscach zwolniono personel, nie mogąc zapewnić jego utrzymania, teraz jednak bardzo trudno odbudować zespół.

Jak powiedział gość Radia eM, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach potrzebuje ok. dwóch lat, aby powrócić do pewniejszej sytuacji finansowej, jaką miał przed pandemią. Tymczasem jednak realizuje inwestycje i odnotowuje zwiększający się ruch zarówno pasażerski jak i cargo.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.