107,6 FM

Japonia: święty Józef patronem internetowego Zjazdu Ewangelizacyjnego nt. Rodziny

Katolicka sieć „Evangelii Network Japan”, zrzeszająca 305 duchownych i świeckich, organizuje w dniach 3-4 grudnia br. spotkanie internetowe na temat „Umocnienie rodziny w burzliwych czasach”. Wydarzenie, którego patronem będzie św. Józef, rozpocznie się od przemówienia amerykańskiego misjonarza o. Donalda Callowaya. Jest on jednym z najbardziej znanych na świecie promotorów nabożeństwa do Oblubieńca Matki Bożej i Opiekuna Pana Jezusa i będzie mówił o „Poświęceniu siebie i Kościoła świętemu Józefowi”.

Ten amerykański marianin, który 29 czerwca skończył 50 lat, stworzył program „Poświęcenia się św. Józefowi” (w formie 33-dniowych rekolekcji). Jego zdaniem obecnie właściwie każda rodzina potrzebuje potężnego wsparcia Opiekuna Świętej Rodziny.

„W tych okolicznościach (burzliwych czasów) potrzebujemy duchowego ojca. Potrzeba nam głowy Świętej Rodziny, by nauczył nas, pomógł nam powrócić do podstaw – i On ma moc, by to zrobić. Siostra Łucja, najdłużej żyjąca wizjonerka objawień fatimskich, powiedziała, że ostateczna bitwa między dobrem a złem będzie właśnie zmaganiem o małżeństwo. Potrzeba nam tego, który jest Postrachem Duchów Piekielnych, aby wszedł na pole bitwy i pomógł nam w przezwyciężeniu kłamstw naszych czasów, przywrócić światło i porządek. Jezus Go kocha i wysłuchuje Go nawet w niebie” – powiedział ks. Calloway w jednym z wywiadów.

Tego też ma dotyczyć jego wykład wideo na rozpoczęcie wirtualnego zjazdu w Tokio, zatytułowany „Pobożność i poświęcenie się św. Józefowi w naszych czasach”. Ponadto prof. Akihito Watanabe z uniwersytetu Otsuma opowie o „kryzysie rodzin chrześcijańskich w różnych okresach historycznych”, świecki diakon Ichirou Sanda z Tokio podzieli się swoimi uwagami na temat „Jak przekazywać wiarę w rodzinie, na przykład mojej siostrzenicy” a s. Luca Ritsuko Oka z Nagasaki będzie mówić o „odniesieniu mariologii i «ducha Asyżu» (do problemów rodzinnych)”. Z kolei o. John Arokiam OFM, wizytujący profesor na Papieskim Uniwersytecie Antonianium w Rzymie, przedstawi „odbudowywanie Radosnej Rodziny Chrześcijańskiej”. Na zakończenie głos zabierze znany w Japonii promotor Ruchu Odnowy w Duchu Świętym australijski misjonarz, działający w Kumamoto na wyspie Kiusiu, o. Francis McKey, który przybliży temat „Uzdrowienie Rodziny”.

Słuchacze tego wirtualnego spotkania będą mieli także okazje uczestniczyć w porannej Mszy św. on-line w kościele św. Ignacego w Tokio 4 grudnia.

Przy okazji warto wspomnieć, że o. Calloway zapowiedział niedawno, iż we wrześniu br. wybiera się na swoją 10. już pielgrzymkę do Polski, którą nazwał „Krajem Bożego Miłosierdzia” i „Ziemią Zaufania (Bogu)”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama