107,6 FM

Tadeusz Urban: Chcielibyśmy leczyć wszystkich pacjentów, nie tylko tych z pozytywnym wynikiem

- Chcielibyśmy leczyć wszystkich pacjentów, nie tylko tych z pozytywnych wynikiem na Covid - powiedział w Radiu eM dr Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej. Z naszym gościem rozmawialiśmy o ewentualnej kolejnej fali pandemii.

Tadeusz Urban: Chcielibyśmy leczyć wszystkich pacjentów, nie tylko tych z pozytywnym wynikiem
Radio eM

W ostatnich dniach ministerstwo zdrowia informuje o wzroście liczby zakażeń koronawirusem. Czy jesienią czeka nas kolejna fala i brak miejsc w szpitalach? - Przez dwa lata odczuliśmy bardzo mocno, że pacjenci przekładali leczenie lub nie mieli do niego dostępu. Marzymy o tym, żeby to nie wróciło - mówił w "Rozmowie poranka" szef Śląskiej Izby Lekarskiej, Taduesz Urban. - Na razie nam się to udaje, bo nowe wersje wariantu Omikron są bardzo zakaźne, ale nie są zbyt zjadliwe - dodał dr Urban.

Na uwagę, że obecnie chorują też ozdrowieńcy i osoby zaszczepienie, nasz gość odpowiedział, że idea szczepień była taka, by pozwalały unikać nie zakażeń, a ciężkich zachorowań. - Chodzi o to, by nie trafiać na oddział intensywnej terapii lub pod respirator - dodał prezes Śląskiej Izby Lekarskiej.


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.