107,6 FM

Andrzej Matusiak: Szachy w Ustroniu łączą pokolenia

„Szachy w Ustroniu łączą pokolenia” – pod tą nazwą odbywać się będzie w Ustroniu Festiwal Szachowy w dniach 12-21 sierpnia, pod patronatem Radia eM. – Gra w szachy cieszy się w Polsce rosnącym powodzeniem – powiedział w „Rozmowie poranka” Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego.

Andrzej Matusiak: Szachy w Ustroniu łączą pokolenia
Radio eM

Festiwal szachowy w Ustroniu ma być okazją do spotkania całych rodzin, w jego ramach odbywać się będą także wydarzenia nie związane bezpośrednio z szachami. Gościem specjalnym będzie indyjski szachista, mistrz świata, Viswanathan Anand. W poprzednich latach także goszczono tam takie gwiazdy, jak Anatolij Karpow, czy Garri Kasparow.

Andrzej Matusiak wyraził nadzieję, że Ustroń stanie się miastem szachów z parkiem, w którym będą upamiętnione wybitne postaci spośród uprawiających ten sport.

Gość Radia eM podkreślił, że za sprawą sukcesów polskiego szachisty, mistrza świata, Jana Krzysztofa Dudy, a także serialu filmowego „Gambit królowej”, w ostatnich latach popularność szachów w Polsce bardzo wzrosła. M.in. na Śląsku powstało 5 nowych klubów szachowych. Zwrócił także uwagę, że uczenie młodych ludzi gry w szachy rozwija u nich różne umiejętności. Uprawianie tego sportu wymaga też ćwiczeń fizycznych, aby być gotowym na wielogodzinne mecze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.