107,6 FM

Janusz Steinhoff: Propozycja ograniczenia zużycia gazu o 15% jest racjonalna

– Propozycja ograniczenia zużycia gazu w Unii Europejskiej o 15% jest racjonalna – powiedział w Radiu eM Janusz Steinhoff, , były wicepremier. Zaznaczył, że przewodniczący Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach choć Polska importuje gaz spoza Rosji, to wcale nie oznacza to, że jesteśmy energetycznie bezpieczni.

Janusz Steinhoff: Propozycja ograniczenia zużycia gazu o 15% jest racjonalna
Radio eM

Janusz Steinhoff wyjaśnił, że co prawda mamy w Polsce zbiorniki pełne gazu, ale mieszczą one tylko 3 mld m³, podczas gdy zużywamy rocznie 21 mld m³.

– Nie jestem pesymistą, jestem realistą. Nic dobrego w gospodarce europejskiej nas nie czeka – powiedział gość Radia eM, odnosząc się do zapowiadanego spowolnienia gospodarczego. Zaznaczył, że polska gospodarka jest ściśle powiązana z gospodarką europejską, jak i z sytuacją na rynku nośników energii w Europie. Jest to wynik wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

Jako członek Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, Janusz Steinhoff powiedział, że do tego grona należą czołowi specjaliści z różnych dziedzin, którzy opiniują działania rządu, zarówno krytykując, jak i chwaląc poszczególne decyzje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.