107,6 FM

Gliwice. Z Kanału Gliwickiego wyłowiono ok. 5 ton śniętych ryb. Obowiązuje odcinkowy zakaz korzystania z wody

Około 5 ton śniętych ryb wyłowili do tej pory strażacy z Kanału Gliwickiego. Na odcinku pomiędzy śluzami Sławięcice i Rudziniec pracują oni wraz ze służbami Wód Polskich nieprzerwanie od początku weekendu. Obecnie obowiązuje zakaz korzystania z wody na odcinku między śluzami Sławięcice i Rudziniec.

Trwa akcja wyławiania śniętych ryb z Kanału Gliwickiego. Do dzisiaj [7.09] strażacy wyłowili między śluzami Sławięcice i Rudziniec ok. 5 ton martwych zwierząt. W związku z tym trwa wprowadzony przez wojewodę śląskiego zakaz korzystania z wody na tym odcinku, obejmujący jej spożywanie, pojenie zwierząt oraz kąpiel. Mówi Alina Kucharzewska z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach:

Gliwice. Z Kanału Gliwickiego wyłowiono ok. 5 ton śniętych ryb. Obowiązuje odcinkowy zakaz korzystania z wody   Strażacy wspólnie ze służbami Wód Polskich wyławiają śnięte ryby. Adam Stano /Radio eM

- Mimo że zmniejsza się liczba znajdowanych śniętych ryb, to zażegnanie kryzysu może nastąpić dopiero po znalezieniu jego przyczyny - mówi Linda Hoffman z gliwickiego oddziału Wód Polskich:

Zakaz korzystania z wody ma obowiązywać do 12 września. Co ważne, według wyników prowadzonych cały czas badań, pozostałe fragmenty Kanału Gliwickiego są bezpieczne i nie zaobserwowano tam masowego śnięcia ryb.

Gliwice. Z Kanału Gliwickiego wyłowiono ok. 5 ton śniętych ryb. Obowiązuje odcinkowy zakaz korzystania z wody   Śnięte ryby pojawiły się między śluzami Sławięcice i Rudziniec. Adam Stano /Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama