107,6 FM

Michał Gramatyka: Pokazywanie się z prezydentami wielkich miast niekoniecznie może zadziałać w Rudzie Śląskiej

- Pokazywanie się z prezydentami wielkich miast niekoniecznie może zadziałać w Rudzie Śląskiej - mówił w Radiu eM poseł Polski 2050 Michał Gramatyka. Skomentował w ten sposób wyniki I tury wyborów w tym mieście.

Michał Gramatyka: Pokazywanie się z prezydentami wielkich miast może nie zadziałać w Rudzie Śląskiej
Radio eM

Poranny gość Radia eM przed wyborami w Rudzie Śląskiej wsparł Krzysztofa Mejera. Podobną decyzję podjęli prezydenci miast zrzeszeni w Ruchu Samorządowym „Tak! Dla Polski”. - Powtarzałem Krzysztofowi Mejerowi przez całą kampanię, że elitarność w tego typu wyborach nie jest dobrym rozwiązaniem. W Rudzie Śląskiej czas powinniśmy spędzać wśród rudzian i rudzianek - mówił Michał Gramatyka. Dodał jednak, że po pierwszej turze wyborów może nastąpić reset i nie wiadomo, kto wygra w drugiej. Przypomnijmy, że zmierzą się w niej dwaj byli wiceprezydenci miasta - Michał Pierończyk, który w pierwszej turze uzyskał najlepszy wynik, oraz Krzysztof Mejer.

Michała Gramatykę pytaliśmy też, czy Polska 2050 jest zainteresowana stworzeniem jednej listy opozycji przed wyborami do Sejmu. - Jedna lista byłaby błędem - powiedział Michał Gramatyka. Dodał, że po niedawnej deklaracji Donalda Tuska z Platformą Obywatelską dzieli go podejście do aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. - Powinniśmy zdecydować o tym w referendum - powiedział poseł Polski 2050.

« 1 »