107,6 FM

Radosław Włoszek: Wakacje były zadowalające, ludzie potrzebowali podróży

- Cały sezon letni był zadowalający. Mieszkańcy Katowic, Krakowa i całej Polski potrzebowali podróży i odpoczynku - mówił na antenie Radia eM Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podsumowując wakacyjny ruch pasażerów.

Michał Pierończyk: Nie wymusimy niczego na rządzie, musimy się z nim dogadać

Już we wrześniu lotnisko odnotowało 5-milionowego pasażera, chociaż na początku roku zarząd ostrożnie szacował, że pięć milionów pasażerów to liczba, jaką Kraków Airport odnotuje za cały rok. Prezes, pytany o aktualne szacunki dotyczące zamknięcia 2022 roku zaznaczył, że "nikt do końca dzisiaj nie wie jakie decyzje będzie podejmował potencjalny klient; wszystkie elementy bazy kosztowej będą wzrastać i tu pojawi się pytanie, do którego momentu klient będzie zainteresowany i czy będzie mógł dokonać zakupu".

Radosław Włoszek odniósł się także do pojawiających się w mediach zapowiedzi trudnych czasów dla "łowców okazji", szukających promocji i lotów za kilkadziesiąt złotych. Prezes przyznał, że otrzymuje sygnały od przewoźników takich jak Wizz Air czy Ryanair, że w związku ze wzrastającymi kosztami - ceny mogą pójść w górę.

Tymczasem w sierpniu przez port w Balicach przewinęło się ponad 777 tysięcy pasażerów. Prezes lotniska w Balicach przyznał, że najczęściej wybieraliśmy w tym czasie "ciepłe kierunki" a pasażerowie chcieli po prostu odetchnąć, stąd wakacyjnymi hitami było południe Europy. Radosław Włoszek zwrócił również uwagę, że stałym powodzeniem cieszą się połączenia oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT - do Nowego Jorku i do Chicago.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.