107,6 FM

Ks. Kocoń: Różaniec to modlitwa, która towarzyszy życiu

Moderator wspólnot Żywego Różańca w archidiecezji katowickiej zaprosił na pielgrzymkę do katedry, która zaplanowana jest na sobotę 8 października.

Ks. Zbigniew Kocoń: Różaniec to modlitwa, która towarzyszy życiu
Radio eM

Ksiądz Zbigniew Kocoń wyjaśnił również na antenie radia eM, na czym polegają przygotowania wspólnoty Żywego Różańca do jubileuszu 200-lecia powstania formacji. – Mamy pomysł na kościół stacyjny – miejsce spotkania i wspólnej modlitwy przed jubileuszem. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas. Kościół stacyjny to nie jedno miejsce, on „wędruje” tam, gdzie zapraszają go wspólnoty z księdzem proboszczem – tłumaczył moderator wspólnot Żywego Różańca w archidiecezji katowickiej.

W sobotę 8 października w katowickiej katedrze zaplanowane jest spotkanie róż różańcowych z całej archidiecezji. Rozpocznie się ono o 10.30 konferencją, później uczestnicy wspólnie będą się modlić różańcem. O 12.00 zaplanowana jest wspólna Eucharystia

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.