107,6 FM

Nadzwyczajna projekcja na fasadzie bazyliki świętego Piotra

Projekcja multimedialna na fasadzie bazyliki świętego Piotra zgromadziła tłumy w niedzielny wieczór w Watykanie. Podczas nadzwyczajnego pokazu przedstawione zostało życie świętego Piotra. Wydarzenie to uświetnił występ Andrei Bocellego.

October 2 2022, Video mapping "Follow me - Life of Peter"
Vatican News

Była to pierwsza z projekcji, które będą powtarzane w każdy wieczór do 16 października.

To - jak wyjaśniono w Watykanie - realizacja programu duszpasterskiego, którego głównym celem jest przybliżenie pielgrzymom i turystom postaci świętego Piotra.

Zastosowana została technika pod nazwą video mapping, polegająca na wyświetlaniu obrazów i filmów na niekonwencjonalnych powierzchniach, na przykład na fasadach budynków.

Przedstawione zostały arcydzieła sztuki sakralnej z bazyliki Świętego Piotra i Muzeów Watykańskich, w tym obrazy Rafaela i Perugino. Przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii zaprezentowano kolejne etapy życia apostoła: powołanie, poznanie Chrystusa, posługę i męczeństwo.

Archiprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Mauro Gambetti przypomniał, że trwają przygotowania do Roku Świętego 2025, w trakcie którego przewiduje się napływ ponad 30 mln pielgrzymów.

"Ważne jest, by przy tej okazji mogli zobaczyć macierzyńskie oblicze Kościoła. Dlatego postanowiliśmy ukazać oblicze Kościoła początków, Kościoła zbudowanego na Piotrze, na jego wyznaniu wiary w Jezusa" - mówił dziennikarzom.

Podczas wieczoru w Watykanie Andrea Bocelli wykonał między innymi premierowy utwór "The First Noel" z jego najnowszej płyty, ukazującej się 21 października.

Od poniedziałku projekcje na fasadzie bazyliki watykańskiej odbywać się będą codziennie przez dwa tygodnie w godzinach od 21.00 do 23.00. Pokaz trwa 8 minut.

W niedzielę w południe podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański na projekcje zaprosił wszystkich papież Franciszek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama