107,6 FM

Prof. Tomasz Kubin: Istnieje ryzyko, że ktoś będzie chciał zniszczyć Baltic Pipe

- Istnieje ryzyko, że ktoś będzie chciał zniszczyć gazociąg Baltic Pipe - mówił w Radiu eM prof. Tomasz Kubin, specjalista ds. międzynarodowych z Uniwersytetu Śląskiego.

Prof. Tomasz Kubin: Istnieje ryzyko, że ktoś będzie chciał zniszczyć Baltic Pipe
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o bezpieczeństwie polskiej infrastruktury krytycznej, a zwłaszcza gazociągu Baltic Pipe po zniszczeniu gazociągów Nord Stream. - Cieszymy się, że mamy alternatywę dla dostaw gazu z Rosji, ale ta infrastruktura musi być pilnowana i chroniona. Istnieje ryzyko, że ktoś będzie chciał nam ją zniszczyć nie przyznając się do winy i mówiąc, że to awaria - powiedział prof. Kubin.

Rozmowa dotyczyła także ogłoszonej przez Władimira Putina aneksji ziem ukraińskich. - Głównym powodem są sukcesy ukraińskiej kontrofensywy. Chodziło o to, by pokazać, że Rosja ma jakiś sukces w tej wojnie, że coś ugrała - mówił prof. Kubin. Pytaliśmy również, czy Rosja, wraz z kolejnymi porażkami, może być skłonna do użycia w Ukrainie taktycznej broni jądrowej. - Rosja ma mnóstwo problemów wewnętrznych i międzynarodowych, gdyby jeszcze doszło do tego wykorzystanie broni atomowej, to państwom neutralnym w rodzaju Chin czy Indii trudno byłoby nie przeszkadzać Rosji lub prowadzić z nią interesy - powiedział gość "Rozmowy poranka".

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.