107,6 FM

Arkadiusz Chęciński: Trudno sobie wyobrazić, na czym jeszcze możemy oszczędzać

- Trudno sobie wyobrazić, na czym jeszcze możemy oszczędzać - powiedział w Radiu eM prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński pytany o oszczędności, jakie w najbliższym czasie może wprowadzić miasto.

Arkadiusz Chęciński: Trudno sobie wyobrazić, na czym jeszcze możemy oszczędzać
Radio eM

Gość "Rozmowy poranka" odniósł się na antenie Radia eM do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił niedawno, że samorządy powinny zmniejszyć zużycie energii o 10 proc. - Na oświetleniu oszczędzamy ok. 50 proc. patrząc 4-5 lat wstecz, a płacimy prawe 100 lub 150 proc. więcej - wyliczał Arkadiusz Chęciński. Dodał przy tym, że miasto w ubiegłych latach przeznaczyło środki europejskie m. in. na wymianę źródeł światła na ulicach. - Staramy się przyciemniać oświetlenie w godzinach nocnych, gdy liczba mieszkańców na ulicach jest zdecydowanie mniejsza. Oszczędności mamy od lat - stwierdził włodarz Sosnowca.

Prezydenta Sosnowca pytaliśmy również, czy zamierza poszukać oszczędności w pracy urzędu miejskiego. - Każdy wie, że trzeba oszczędzać. Byłbym nie fair wobec pracowników urzędu, gdybym im mówił, żeby oszczędzali, bo wiem, że to robią - powiedział Arkadiusz Chęciński.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.