107,6 FM

Mikołaj Konstanty: Jako farmaceuta mogę mówić, że leków po prostu brakuje

- Jako farmaceuta mogę mówić, że leków po prostu brakuje - mówił w Radiu eM Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Mikołaj Konstanty: Jako farmaceuta mogę mówić, że leków po prostu brakuje
Radio eM

- Widzę problem ze zmniejszającą się liczbą leków w niektórych grupach - mówił Mikołaj Konstanty. - Nowością jest to, że brakuje antybiotyków w zawiesinach dla dzieci, ale też prostych antybiotyków, leków neurologicznych, przeciwbólowych - wyliczał gość "Rozmowy poranka". Jak dodał, sytuacja z brakiem leków jest dziś gorsza niż choćby pół roku temu, ale nie dotyczy tylko Polski.

Naszego gościa pytaliśmy, co może zrobić ministerstwo zdrowia, jeśli braki leków często wynikają z przyczyn obiektywnych, jak problem z transportem czy wojna w Ukrainie. - Postulujemy, żeby ministerstwo pochyliło się nad tematem. Po drugie, uważamy, że powinno się skorzystać z rozwiązań informatycznych i stworzyć platformę wymiany danych dotyczących planowanych braków leków - mówił prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej. - Dla nas najważniejsze jest to, żeby pewne rzeczy wiedzieć wcześniej, a nie w momencie, gdy przychodzi do nas pacjent i mamy problem z wydaniem mu leku - powiedział nasz gość.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.