107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Sytuacja ludzi pracy i związków zawodowych mocno się zmieniła

Metropolita katowicki w „Rozmowie Poranka” zapowiedział rozpoczynającą się w piątek peregrynację Matki Bożej Robotników Solidarności.

To element przygotowań do przyszłorocznej ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Peregrynacja będzie odbywać się w tym roku w trzech diecezjach: archidiecezji katowickiej, diecezji gliwickiej i sosnowieckiej. – Te pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę rozpoczął ks. Jerzy Popiełuszko i to jest pewna kontynuacja. To mobilizacja dla poszczególnych regionów, by się ponownie spotkać i wrócić do źródeł – mówił abp. Wiktor Skworc. Przypomniał, że choć „sytuacja ludzi pracy i związków zawodowych mocno się zmieniła”, ważne elementy nauczania społecznego Kościoła są niezmienne.

Metropolita przypomniał także o kończącym się Tygodniu Misyjnym. – To okazja do tego, by sobie uświadomić, że także nasz kraj jest krajem misyjnym, też potrzeba tu Ewangelizacji, głoszenia – mówił abp Wiktor Skworc.

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.