107,6 FM

Marcin Krupa: Częściowe wyłączanie oświetlenia to kilka milionów oszczędności dla miasta

Prezydent Katowic był gościem czwartkowej „Rozmowy Poranka”. Mówiąc o budżetowych oszczędnościach, zwrócił uwagę na „autostradowy” sposób oświetlania głównych arterii, na jaki w ostatnim czasie zdecydowało się miasto.

Rezygnacja z oświetlenia parków miejskich po godz. 23 to mógłby być kolejny krok. Teraz tam, gdzie jest to możliwe, jest wyłączana np. co druga latarnia. Takie działania to nie tylko oszczędność. – Chodzi o dawanie przykładu, by włączyć swoje myślenie pod kątem oszczędności energii – podkreślił Marcin Krupa.

Prezydent Katowic zapewnił jednocześnie, że poza niewielką obniżką temperatury w placówkach oświatowych nie zabraknie ogrzewania, więc nie jest planowane nauczanie zdane z powodu zimna.

Zapytany o dystrybucję węgla, podtrzymał stanowisko, że to nie jest zadanie samorządów. – Nie możemy się jednak odwrócić tyłem do mieszkańców. Musimy im pomagać. Poza tym mamy zapewnienie wojewody o wsparciu spółek Skarbu Państwa w tej kwestii – powiedział Marcin Krupa. Jednocześnie prezydent Katowic wyraził obawę związaną z niejasnym wskazaniem, kto ostatecznie będzie odpowiedzialny za jakość dostarczanego węgla.

Marcin Krupa: Częściowe wyłączanie oświetlenia to kilka milionów oszczędności dla miasta
Radio eM

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.