107,6 FM

Piotr Kuczera: Pompy ciepła przeżywają swoisty renesans

Prezydent Rybnika podsumował w „Rozmowie Poranka” miejską walkę o czyste powietrze i podkreślił, że jest grupa mieszkańców, która nie decyduje się na wymianę pieca, ale zupełną zmianę źródła ciepła, np. poprzez przyłączenie do miejskiej sieci.

Rybnik należy do grupy miast, które odnotowują stałą poprawę jakości powietrza. – Jeszcze musimy o tę kwestię zadbać, ale ewidentnie jest lepiej. To zasługa nie tylko łagodniejszych zim, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy przejęli się sytuacją w mieście – podkreślił prezydent P. Kuczera.

Przypomniał, że w kontekście podejmowanych wysiłków ważne są trzy rzeczy: edukacja (poczynając od najmłodszych), dofinansowania, ale także kary. – To ostatnie to niepopularne, ale nie może być przyzwolenia na bylejakość – zaznaczył gość Radia eM.

Prezydent Rybnika skomentował także ostatnie doniesienia związane z zadłużeniem i trudną sytuacją finansową Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku. Wyraził otwartość do wsparcia lecznicy.

Piotr Kuczera: Pompy ciepła przeżywają swoisty renesans
Radio eM
« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.