107,6 FM

Yaroslav Vizniak, Wojciech Biedacha: Ukraińcy nadal potrzebują pomocy w każdej postaci

- Ukraińcy nadal potrzebują pomocy w każdej postaci - przekonywali w Radiu eM Yaroslav Vizniak, konsul honorowy Litwy w Ukrainie i Wojciech Biedacha, chorzowski przedsiębiorca.

Yaroslav Vizniak, Wojciech Biedacha: Ukraińcy nadal potrzebują pomocy w każdej postaci   Grunwald 28 09 2022 Flaga Ukrainy i Polski Foto:Henryk Przondziono/Gość Niedzielny Henryk Przondziono

Goście "Rozmowy poranka" od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaangażowali się w pomoc dla tamtejszej ludności. Od początku wojny Wojciech Biedacha, przedsiębiorca z Chorzowa, odwiedził Ukrainę już 40 razy, a kolejny wyjazd z pomocą organizuje w najbliższy piątek (27 stycznia). - Jedziemy do Lwowa, a stamtąd do Chersonia i do Bachmutu - mówił w Radiu eM. - Na pewno bardzo potrzebne w tej chwili jest jedzenie, ale także świece i agregaty prądotwórcze. To na ten moment rzeczy pierwszej potrzeby - powiedział Wojciech Biedacha. Zainteresowani pomocą mogą zostawiać artykuły w Chorzowie przy ulicy. Kaliny 41.

Naszych gości pytaliśmy również, czy Ukraińcy są rozczarowani długimi dyskusjami o przekazaniu czołgów prowadzonymi w ostatnich dniach przez państwa NATO. - Dobrze, że pomoc jest. Nie zawsze taka jak Ukraińcy by chcieli, ale czekają na nią i robią swoje - powiedział Yaroslav Vizniak.
 

« 1 »