107,6 FM

Przemysław Drabek: W ramach koalicji potrafimy się mądrze różnić

W "Rozmowie Poranka" Przemysław Drabek, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że koalicja z Solidarną Polską - wbrew analizom części politologów - pozostanie podtrzymana; różnice w ramach Zjednoczonej Prawicy są cenne a dyskusja "ma sens".

Przemysław Drabek: W ramach koalicji potrafimy się mądrze różnić
Radio eM

 

- Nie widzę takiego ryzyka, by do czasu wyborów działy się w koalicji niepokojące rzeczy. To, że jest dyskusja to bardzo dobrze, bo często z mądrej dyskusji rodzą się dobre owoce. Nie jesteśmy grupą osób, które wszystkie myślą dokładnie tak samo. To jest ponad 200 indywidualności. Każdy poseł, każdy parlamentarzysta postrzega świat ze swojej perspektywy (...), więc to jest naprawd cenne i ta dyskusja ma sens - zapewniał poseł reprezentujący okręg Bielsko-Biała.

Poseł, pytany o wprowadzane zmiany w kodeksie wyborczym, przyznał że są to zmiany "typowo profrekwencyjne", "robimy wszystko, żeby demokracja się rozwijała". Czy mniejsze okręgi wyborcze i bezpłatny transport zapewniany przez wójtów nie są jednak rozwiązaniami, które mają przysporzyć wyborców głównie wśród sympatyków PiS? Poseł odparł, że nie chce dzielić Polaków - Każdy Polak powinien mieć szansę zagłosować jak najłatwiej i powinniśmy zachęcać, żeby z tego prawa korzystać - zaznaczył Przemysław Drabek.

Parlamentarzysta z Bielska-Białej odniósł się do planowanego referendum w sprawie wybudowania spalarni śmieci w Wapienicy. - Spalarnia w tej lokalizacji, która została zaproponowana w mieście Bielsko-Biała jest bardzo złym pomysłem, będę głosował przeciwko - poinformował poseł, który uważa, że w tym temacie brakuje "merytorycznej dyskusji". A jakie są najbliższe plany wyborcze Przemysława Drabka i czy po raz kolejny spróbuje zostać prezydentem miasta? - Będę chciał kandydować w wyborach parlamentarnych. Nie planuję się oddalać zbyt daleko od Bielska-Białej, interesuję się tym co się dzieje a co będzie dalej, w wyborach samorządowych - czas pokaże - podsumował gość Radia eM.

« 1 »