107,6 FM

Dr Adam Polko: Wątpię, by nowe pomysły rządu ograniczyły zakup mieszkań przez inwestorów

- Ci najbardziej zdeterminowani będą korzystać, np. z rozdzielności majątkowej. Poza tym nie mówi się o tym szeroko, ale jako członkowie Unii Europejskiej możemy kupować mieszkania poza Polską – zwrócił uwagę ekspert z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Dr Adam Polko odniósł się w ten sposób do planów rządowych zakładających ograniczenia w zakupie mieszkań zarówno przez firmy, jak i indywidualnych inwestorów. Przyznał, że lokowanie środków w nieruchomościach jest nadal popularnym i, pod pewnymi warunkami, w miarę pewnym sposobem. – Nieruchomości są obecnie lepszą opcją niż założenie lokaty w banku, bo mogą generować dochody w postaci czynszów, jak również wzrost wartości, bo mimo wszystko nadal w dużych metropoliach ceny mieszkań rosną – zauważył.

Zapytany o prognozy na rok 2023, podkreślił, że w obecnej sytuacji trudno przewidywać dynamikę sytuacji na rynku nieruchomości. Zwłaszcza, że obraz kraju jest bardzo niejednolity – inaczej kształtuje się rynek w dużych metropoliach, a inaczej w niewielkich, wyludniających się miastach.

« 1 »