107,6 FM

Abp Skworc: Rodzina to pierwsze seminarium duchowne

- Apelujemy także do maturzystów, by na tym etapie właściwie rozeznawali swoją drogę życiową. Wołamy do Ducha Świętego o prowadzenie dla nich - mówił metropolita katowicki w „Rozmowie Poranka”.

Abp Skworc: Rodzina to pierwsze seminarium duchowne.
Radio eM

W sobotę w katowickiej katedrze ośmiu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Abp Wiktor Skworc zaprosił do wspólnej modlitwy w tej intencji. I przypomniał, że to dom rodzinny jest „pierwszym seminarium”. – To tam wychowuje się młody człowiek, dokonuje się proces socjalizacji. Dlatego mówi się, że to pierwsze seminarium. To tam dokonuje się przekaz historii, wartości, wiary. Dlatego w szczególny sposób chcę podziękować rodzicom neoprezbiterów – mówił. – Trzeba też zauważyć, że to nie wszyscy zaraz po maturze wstępują do seminarium. Czasem wybierają inną drogę, próbują innych studiów, ale powołanie zwycięża. Mamy już specjalne seminarium dla ludzi 35+, gdzie są kandydaci z archidiecezji katowickiej – dodał abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki zaprosił także do Piekar Śląskich, gdzie w piątek 12 maja zaplanowana była pielgrzymka chorych połączona z obchodami 40. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Katowicach. Ojciec Święty spotkał się wtedy z inwalidami pracy. – Chciałbym nawiązać do słów papieża Jana Pawła II i życzyć każdemu choremu, żeby w jego życiu Bóg zwyciężał i z tego doświadczenia krzyża i choroby uczynić także narzędzie apostolstwa – mówił abp Wiktor Skworc.

« 1 »