107,6 FM

Ks. Piotr Brząkalik: Należy ograniczyć dostępność alkoholu

- Należy ograniczyć dostępność alkoholu – mówił w Radiu eM ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej.

Ks. Piotr Brząkalik: Należy ograniczyć dostępność alkoholu
Radio eM

Z ks. Piotrem Brząkalikiem rozmawialiśmy o korzyściach z abstynencji i życia w trzeźwości. - Trzeźwość nas chroni przez upojeniem, które można rozumieć bardzo szeroko. Z jednej strony zawężamy je do alkoholu, narkotyków czy dopalaczy, bo czasem w sposób konkretny doświadczamy konsekwencji własnych czy rodzinnych. Ale dziś jesteśmy upojeni wieloma innymi zachowaniami: agresją słowną, rozemocjonowaniem, własną racją, pewnością siebie, arogancją, źle zrozumianą wolnością – mówił duszpasterz trzeźwość.

Naszego gościa pytaliśmy też o zapowiadane zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. - Ja bym nie widział w takim zaostrzeniu przepisów ruchu drogowego skutecznego sposobu zadbania o trzeźwość mówiąc jeden do jednego. Ograniczyłbym przede wszystkim dostępność alkoholu. Powiem prowokacyjnie, że nie wiem, czy w Polsce nie mamy więcej punktów sprzedaży alkoholu niż chleba. Jeśli coś jest powszechnie dostępne, to znaczy, że jest powszednie – powiedział ks. Brząkalik.

« 1 »