107,6 FM

Katowice. Zapowiedź VII Śląskiego Festiwalu Nauki

Widowisko artystyczno-naukowe Katopolis, ponad 1000 aktywności, dziesiątki warsztatów, spotkań i konferencji. To oferta tegorocznego, 7. Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się między 9, a 11 grudnia.

Dwa tygodnie pozostały do 7. Śląskiego Festiwalu Nauki. Trwające w tym roku od 9 do 11 grudnia wydarzenie to ponad 1000 aktywności naukowych przygotowanych przez niemal wszystkie uczelnie wyższe w województwie.

- Tematem przewodnim edycji jest kreowanie przyszłości przez świat nauki – mówi rektor Uniwersytetu Śląskiego, Ryszard Koziołek:

Pierwszego dnia Festiwalu w Spodku zaplanowano też koncert o nazwie Katopolis. Widowisko artystyczno-naukowe będzie inauguracją posiadania przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

O tematach poruszanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny mówi rektor Tomasz Szczepański:

W Festiwal angażuje się również Metropolia i oprócz stoiska oferuje uczestnikom wydarzenia darmową komunikację publiczną. Mówi wiceprzewodnicząca GZM, Danuta Kamińska:

Dokładny plan 7. Śląskiego Festiwalu Nauki i zapisy na towarzyszące mu warsztaty można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama