107,6 FM

Katarzyna Stachowicz: W sprawie bezpieczeństwa nie powinno być podziałów politycznych

- W polityce powinniśmy w tej chwili myśleć o tym, co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie. Tutaj nie powinno być żadnych podziałów politycznych – mówiła w Radiu eM Katarzyna Stachowicz, posłanka i kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

Katarzyna Stachowicz: W sprawie bezpieczeństwa nie powinno być podziałów politycznych
Radio eM

Kandydatkę KO do Parlamentu Europejskiego pytaliśmy m.in. o decyzję w sprawie kandydowania. Katarzyna Stachowicz niedawno objęła mandat posła po tym jak marszałkiem województwa został Wojciech Saługa, a wcześniej uzyskała bardzo dobry wynik w wyborach samorządowych. - Kalendarz wyborczy nie jest tylko męczący dla kandydatów, ale też dla społeczeństwa – mówiła posłanka KO. Dodała jednak, że tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne. - Wiemy, o co walczymy i co jest w tej chwili najważniejsze. Mówimy o bezpieczeństwie, bo mamy takie, a nie inne położenie geopolityczne i wojnę na wschodniej granicy – powiedziała Katarzyna Stachowicz.

Pytaliśmy też, jak sytuacja międzynarodowa ma się do głębokiej polaryzacji w polskiej polityce? - Jestem osobą, która potrafi znajdować kompromis. Powinniśmy myśleć o tym, co dla Polek i Polaków jest w tym momencie najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie i tutaj nie powinno być żadnych podziałów politycznych. Wyborcy mają dość kłótni i sporów. Chcą, żebyśmy w Parlamencie Europejskim mówili jednym głosem w sprawach Polski. Ale zawsze do tego potrzeba dwóch stron – mówiła kandydatka KO.

« 1 »