107,6 FM

Jadwiga Wiśniewska: Fakt, że NATO przygotowuje korytarze lądowe, pokazuje, jak niebezpieczna jest sytuacja w Europie

- Potrzeba nam spójności, uczestnictwo w NATO jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Dlatego potrzeba tego, by władza podejmowała rozważne decyzje w momencie tak ogromnego napięcia – tłumaczyła na antenie Radia eM Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana, nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Jadwiga Wiśniewska: jeśli NATO przygotowuje korytarze lądowe, sytuacja w Europie jest niebezpieczna
Radio eM

NATO opracowuje kilka „korytarzy lądowych”, które pozwolą na przerzucenie amerykańskich wojsk i uzbrojenia na linię frontu w przypadku poważnej wojny lądowej w Europie z Rosją — podał brytyjski dziennik „Daily Telegraph”. Przed jakimi wyzwaniami stoi Europa, opowiada Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana, nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

„Nasza przynależność do NATO nie powinna być kwestionowana. Powinniśmy robić wszystko, by pozostałe państwa członkowskie podnosiły składkę na wyposażenie swoich armii, zwiększały liczbę sprzętu – tłumaczy Jadwiga Wiśniewska”.

Prawo i Sprawiedliwość idzie do wyborów z hasłem: Biało-Czerwona drużyna zawsze będzie stała po stronie polskich spraw. Jakie to sprawy?

„Zatrzymać pakt migracyjny, unieważnić Zielony Ład, obronić złotówkę i nasze wartości – to są te kwestie, które definiują naszą politykę w Unii Europejskiej – dodaje Wiśniewska”.

« 1 »