107,6 FM

Śląskie. 50 Tygodni w Mieście Nauki. Pora na tydzień Transportu Przyszłości

50 Tygodni w Mieście Nauki Katowice 2024 na półmetku. Przedstawiciele śląskich uczelni przypominają, że festiwale naukowe odbywać będą się jeszcze do końca roku.

Tytuł Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 ma mieć pokrycie w codzienności - przekonują przedstawiciele śląskich uczelni. Jedną z akcji jaka ma przybliżać mieszkańcom świat nauki jest "50 Tygodni w Mieście Nauki". To seria festiwali popularnonaukowych, przeznaczonych dla mieszkańców.

- Za nami tydzień kryształów, w którym odpowiadaliśmy na pytanie: jak rosną kryształy? - mówi Łukasz Lamża, pomysłodawca przedsięwzięcia z Uniwersytetu Śląskiego:

W przyszłym tygodniu zaplanowano Tydzień Transportu Przyszłości. Jednym z tematów będzie transport szynowy.

Inny efektem pracy naukowców jest koncepcja zielonej dzielnicy Katowic - pomysł nabiera kształtów w trakcie trwającego roku Europejskiego Miasta Nauki. Chodzi o nowe zagospodarowanie przestrzeni kampusu trzech uczelni - patrząc od rynku, wzdłuż Rawy aż do Spodka. 

- Nauka ma służyć temu, by czuć się w tym miejscu lepiej - mówi Aneta Moczkowska z Uniwersytetu Śląskiego:

O środki na urzeczywistnienie "Zielonej dzielnicy Katowic" jej pomysłodawcy chcą zabiegać m.in. u władz centralnych. Dofinansowanie mogłoby pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy