107,6 FM

Grzegorz Trzepałka-Rotko: Z każdym rokiem i świętami zastanawiamy się, czy nie są ostatnie w naszych domach

- Z każdym rokiem i świętami zastanawiamy się, czy nie są ostatnie w naszych domach – mówił w Radiu eM Grzegorz Trzepałka-Rotko z komitetu społecznego "STOP budowie Kolei Dużych Prędkości przez Palowice".

Grzegorz Trzepałka-Rotko: Z każdym rokiem zastanawiamy się, czy nie jest ostatni w naszych domach
Radio eM

W ostatnim czasie na Drodze Krajowej 81 ponownie odbył się protest przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez woj. śląskie. Przypomnijmy, że trasa ma biec z Katowic, przez Mikołów, Orzesze, Palowice, Łaziska Górne, Rybnik i Jastrzębie-Zdrój do Ostrawy. Już od kilku lat protestują przeciwko niemu m. in. mieszkańcy Mikołowa, Orzesza czy Palowic. Grzegorz Trzepałka-Rotko z komitetu społecznego "STOP budowie Kolei Dużych Prędkości przez Palowice" mówił w Radiu eM, że mieszkańcy nadal nie wiedzą, jaka będzie przyszłość ich domów. - Wiemy tylko, że spółka CPK nadal upiera się przy przedstawionym przez nich wariancie – powiedział gość Radia eM.

Według informacji przekazywanych przez polityków, do połowy roku ma zapaść decyzja co do przyszłości śląskiego przebiegu Kolei Dużych Prędkości. - Nadal myślimy, że ta inwestycja nie powstanie. Liczymy, że nadal będziemy szli tym samym dialogiem, co przed wyborami i będziemy mówić, że to przeskalowane i megalomańskie inwestycje, które mogą być poprowadzone na sąsiednich trasach, chociażby E-65 – mówił Grzegorz Trzepałka-Rotko.

« 1 »