107,6 FM

Marcin Dworak: Trudno powiedzieć, kiedy może powstać velostrada Katowice-Sosnowiec

- Trudno powiedzieć, kiedy może powstać velostrada Katowice-Sosnowiec – mówił w Radiu eM Marcin Dworak, pełnomocnik GZM ds. nowej mobilności.

Marcin Dworak: Trudno powiedzieć, kiedy może powstać velostrada Katowice-Sosnowiec
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o budowie velostrady Katowice-Sosnowiec. To jedna z ośmiu szybkich tras dla rowerów, które mają powstać w ramach Sieci Tras Rowerowych GZM, lecz zarazem jedna z najbardziej oczekiwanych. Jak mówił Marcin Dworak, katowicki odcinek velostrady przebiega przez prawie 250 działek należących do kilkudziesięciu właścicieli. - Część z tych osób jest absolutnie bez kontaktu i trudno tutaj nawiązać jakikolwiek dialog – mówił Marcin Dworak.

Gość Radia eM dodał, że właśnie z tego powodu wciąż trudno mówić o tym, kiedy może powstać katowicki odcinek velostrady. Być może konieczny będzie inny przebieg. - Może być tak, że będziemy się starali uchwycić ciągłość między Śląskiem i Zagłębiem, choć nie będzie to tak proste, jeśli chodzi o kształt przebiegu. Być może velostrada czasem nie będzie spełniała standardów. Oczywiście ciężko jest się godzić na te zgniłe kompromisy, ale jako użytkownik roweru widzę jak wiele problemów jest z wyznaczeniem prostej drogi – mówił przedstawiciel GZM.

« 1 »