publikacja 09.07.2025 15:29
Tylko Lukas Podolski został w gronie chętnych do kupienia Górnika Zabrze. Z chęci przejęcia klubu zrezygnowało Konsorcjum ZARYS-Tabapol.
Jedna firma LP Holding GmbH została w grze o przejęcie Górnika Zabrze. To holding związany z Lukasem Podolskim. Jego konkurent – konsorcjum ZARYS-Tabapol - zrezygnował ze starań o kupno klubu.
11 lipca samorząd rozpatrzy ofertę prywatyzacji klubu. Ewa Weber, pełniącą obowiązki prezydent miasta Zabrze mówi, co będzie decydujące w opiniowaniu tej oferty:
Za dwa dni miasto otworzy ofertę inwestora, jeśli nie spełni ona wymagań - nabór chętnych do przejęcia Górnika rozpocznie się na nowo:
Ewentualne zaakceptowanie oferty holdingu, z którymi związany jest Lukas Podolski, nastąpi we wrześniu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07