107,6 FM

Powtórka wyborów? "To odmęty szaleństwa"

Prezydent Bronisław Komorowski szaleństwem nazwał próby odwołania członków PKW w trakcie wyborów. Nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów, na przykład przez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności powtórzenia wyborów. To odmęty szaleństwa - dodał.

"Próba odwołania PKW jeszcze w trakcie trwania wyborów, bo one jeszcze trwają, mamy drugą turę, to po prostu szaleństwo" - podkreślił prezydent.

Ocenił, że przejawem braku odpowiedzialności za państwo są wszelkie pomysły, wymuszania, czy zachęcanie do "hurtowego odwoływania członków komisji". "W sytuacjach trudnych, a to jest sytuacja trudna, miarą stosunku do państwa, jest to, czy się je stabilizuje, czy świadomie destabilizuje. Powinni o tym pamiętać wszyscy poważni politycy i wszyscy kandydaci na poważnych polityków" - oświadczył.

Jak dodał, nie będzie też jego zgody na postulowane przez niektóre środowiska polityczne upartyjnienie składu PKW. "Następstwem takiej decyzji o upartyjnieniu byłyby też kolejne oskarżenia o nieuczciwość wyborów, a pewnie nawet o ich sfałszowanie" - powiedział prezydent.

Nasza sonda: Czy wybory samorządowe powinny być powtórzone?

« 1 »
 • Krzysiek
  19.11.2014 21:11
  >>"To odmęty szaleństwa"<<

  Diagnoza jak najbardziej właściwa - Polacy musieli całkiem oczadzieć, żeby mieć takich władców.

  Zasłużyli swoimi czynami na taką władzę!!!!!!!!!
  doceń 6
 • sword
  19.11.2014 21:13
  Smutny wyborca :)

  https://www.youtube.com/watch?v=R_H0m-BYFdQ
  doceń 1
 • ja
  21.11.2014 21:24
  W odniesieniu do całego tego bałaganu nasuwają się same takie oto refleksje.
  1.Dobry wynik PSL-u jest spowodowany błędnym głosowaniem ( głosy nieważne) lub postawione na pierwszej karcie "książeczki". Może ostro zabrzmi ale.. PSL tryumfuje dzięki niezbyt rozgarniętym lub zmanipulowanym ( być może celowo) telewizyjnym spotem ( co zresztą na jedno wychodzi). Wniosek - elektorat dzięki któremu zwyciężył PSL to ludzie nierozgarnięci ( oddający głos nieważny) lub zmanipulowani.
  2.Nie jest to spiskowa teoria dziejów ale ich praktyka i dlatego czy nie należy wziąć pod uwagę możliwości takiego "zaprogramowania" procesu wyborczego by zaistniała sytuacja opisana w punkcie pierwszym?
  3.Wnioski? Kto zagwarantuje czy w wyborach z ostatnich lat nie stosowano takich samych chwytów? A jeśli tak, to rządzą nami ludzie wybrani przez nierozgarniętych i zmanipulowanych.
  doceń 0
 • aaa
  24.11.2014 12:54
  A czego innego można się spodziewać od kolegi typków z WSI.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama