107,6 FM

Oto Pan Bóg przyjdzie, nawet do Auchan

- Myślę, że ten klip jest pewnym znakiem chrześcijaństwa w świecie. Weszliśmy w świeckie miejsce właśnie po to, żeby wyjść do ludzi, których nie ma w kościele. Bo pewnie część z nich na Msze nie chodzi. Chcieliśmy z radością pokazać im coś ważnego - mówi ks. Maciej Michałek, wikary z parafii św. Stanisława BM w Żorach.

Właśnie ta parafia dzień przed rozpoczęciem Adwentu zorganizowała nietypową akcję w Auchan w Żorach. Dostali zgodę od władz sieciówki, w ciągu tygodnia skrzyknęli się na "tajnej grupie na Facebooku" i tak ok. 60 osób, wśród nich młodzi ze wspólnot, muzycy i całe rodziny, znalazło się w Auchan.

- Chcieliśmy akcją zachęcić ludzi, żeby nie przespali tych czterech niedziel, żeby nie zmarnowali tego czasu i aby zastanowili się nad tym, czym jest Adwent. Stąd pomysł, żeby zaśpiewać: "Oto Pan Bóg przyjdzie". Ta pieśń tak naprawdę mówi o końcu świata, o wiecznym szczęściu. Tylko czy my tego szczęścia chcemy? - pyta żorski wikary.

Jak wyglądała niecodzienna ewangelizacja? Zobacz sam.

Flashmob Adwentowy Żory / Advent Flash Mob 29.11.2014
xmmaciek
A jakie były reakcje ludzi? - I szefostwo, i pracownicy Auchan byli bardzo pozytywnie do nas nastawieni, od razu spodobał im się ten pomysł. Reakcje kupujących też były raczej pozytywne - przyznaje ks. M. Michałek. - Było też kilka negatywnych, ale właśnie dzięki tym opiniom jestem przekonany, że takie rzeczy warto robić. I na pewno coś jeszcze stworzymy, bo pomysły rodzą się cały czas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama