107,6 FM

Wartości w biznesie

Już 10 grudnia na Papieskim Wydziale Teologicznym odbędzie się konferencja dla przedsiębiorców. Wciąż można zgłaszać swój udział.

Piotr Pietrus, koordynator wrocławskich spotkań Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent", zapewnia, że wiara i biznes są rzeczywistościami, które się łączą.

- Wiara powinna powodować, by przedsiębiorcy stawali się lepsi niż inni pod każdym względem - zaznacza. Biznesmen przekonuje, że wiara dodaje pewności siebie i motywuje do samorozwoju również w sferze wewnętrznej. - Mając mocny pancerz moralny są postrzegani lepiej na rynku - jako solidni, uczciwi, godni zaufania - tłumaczy.

Jeden z organizatorów konferencji jest przekonany, że dzięki wierze można osiągnąć lepszy wynik finansowy w swoich firmach.

- Pewnie nie da się tego przełożyć na liczby i dokładnie określić o ile więcej pieniędzy jest w kasie, ale mechanizm jest prosty. Wiara ma przełożenie na atmosferę panującą w firmie - pracownik jest traktowany podmiotowo, nie jest zasobem a jednostką, którą trzeba szanować - zaznacza. - Relacja działa w dwie strony. Taki pracownik postrzega pracodawcę jako kogoś, komu można zaufać. To wszystko sprawia, że praca jest wydajna, a każdy z nas jest szczęśliwszy.

P. Pietrus przekonuje również, że z punktu widzenia chrześcijańskiego zarabianie pieniędzy jest czymś dobrym. - Za zgromadzone środki, oprócz utrzymania rodziny, można realizować wspaniałe dzieła, również na gruncie ewangelizacyjnym, a patrząc szerzej - możemy też dawać pracę innym - tłumaczy. Przekonuje, że pieniądze mają służyć do realizacji celów życiowych więc najważniejsze jest, by je odpowiedzialnie i z otwartością na drugiego człowieka stawiać.

Wartości w biznesie   Konferencja pt. "Wartości w biznesie" jest pierwszą z cyklu o tematyce społecznej i zadaniach Kościoła w tym obszarze. - Ja animuję we Wrocławiu spotkania w ramach duszpasterstwa "Talent" od 3 lat. mojego doświadczenia wynika, że jest ogromna potrzeba tłumaczenia niektórych zagadnień związanych z moralnością: czy płacić podatki, czy zatrudniać "na czarno", umowy śmieciowe, czy nie. Ludzie oczekują konkretnej odpowiedzi i konkretnego stanowiska Kościoła i to chcemy im dać przez konferencję - wyjaśnia P. Pietrus.

Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do osób zarządzających firmami, którzy coraz częściej traktują wartości, jako istotny element wpływający na osiąganie celów biznesowych. Jak czytamy w zaproszeniu "wartości stają się czynnikiem podlegającym procesom świadomego zarządzania i poszukiwania u kandydatów do pracy. Czym są wartości w rozumieniu filozofów i ludzi biznesu? Jakie znaczenie mają w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wystąpień naszych ekspertów i w trakcie sesji Open Space".

Więcej informacji oraz dokładny plan spotkania, które będzie miało miejsce 10 grudnia znajduje się TUTAJ. Przypominamy o obowiązkowej rejestracji, której można dokonać otwierając powyższy link. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja "Wartości w biznesie" jest organizowana przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Experum HR we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Forum HR. Patronat nad wydarzeniem objął Gość Wrocławski.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama