107,6 FM

Misjonarz na post

Już ponad 3 tys. osób modli się za Polaków na misjach. Organizatorzy akcji "Misjonarz na Post" liczą, że liczba internautów dobije do 5 tys.

Ks. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, od początku Wielkiego Postu, drobne umartwienia ofiarowuje w intencji świeckiej misjonarki w Etiopii. A razem z nim ponad 3200 osób z całej Polski, które w ramach drugiej edycji akcji "Misjonarz na Post” postanowiły, w czasie przygotowania do Wielkanocy, duchowo wesprzeć Polaków na misjach.

W inicjatywę może włączyć się każdy - podejmując postne wyrzeczenia czy modlitwę w intencji misjonarzy.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy stronie www.misjonarznapost.pl, wybrać kraj pobytu oraz jednego z 2078 misjonarzy, którzy w różnych zakątkach świata głoszą Ewangelię.

Najczęściej internauci wybierają świeckich misjonarzy, braci zakonnych i siostry, pracujących w Sudanie, Republice Środkowej Afryki czy wśród Eskimosów.

- Ten trend pokazuje ogromną wrażliwość. Ludzie otaczają modlitwą w pierwszej kolejności tych, którym jest najtrudniej, czy to ze względów politycznych, czy warunków przyrodniczych - tłumaczy ks. M. Wrzos, jeden z inicjatorów akcji.

Akcja "Misjonarz na Post” to wspólna inicjatywa środowisk misyjnych. Marzeniem organizatorów jest stworzenie misyjnego pogotowia modlitewnego - środowiska osób, które gotowe będą modlić się za misjonarzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama