107,6 FM

Franciszek o narzeczeństwie

O narzeczeństwie jako okresie przygotowania na przyjęcie darów, jakimi Bóg pragnie obdarzyć nową rodzinę mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Ojciec Święty zauważył, że okres narzeczeński wiąże się z zaufaniem, zażyłością i niezawodnością.

TŁUMACZENIE:
„Innymi słowy narzeczeństwo jest czasem kiedy dwoje jest wezwanych do podjęcia poważnej pracy nad miłością: pracy wspólnej, zaangażowanej, zmierzającej do głębi. Jest to czas stopniowego odkrywania siebie nawzajem: mężczyzna „uczy się” kobiety, zaś kobieta „uczy się” mężczyzny.”

Papież podkreślił, że małżeństwo jest powołaniem, a do jego zawarcia konieczna jest świadoma zgodność decyzji, a nie jedynie harmonia pociągu czy uczuć.

TŁUMACZENIE:
„Kościół w swojej mądrości strzeże odróżnienia między stanem narzeczeńskim a małżeńskim, właśnie ze względu na delikatność i głębię tej weryfikacji. Zadbajmy, aby lekkomyślnie nie lekceważyć tej mądrej nauki, która opiera się także na szczęśliwie przeżywanym doświadczeniu miłości małżeńskiej.”

Ojciec Święty zauważył, że szczególnym przejawem przygotowania do małżeństwa są kursy przedmałżeńskie. Jak podkreślił okres narzeczeństwa może się stać naprawdę czasem wprowadzenia w dary duchowe, którymi Pan za pośrednictwem Kościoła ubogaca perspektywę nowej rodziny, która przygotowuje się do życia Jego błogosławieństwem.

- Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy przyjaciele, dziś w sposób szczególny zwracamy myśl ku narzeczonym i modlimy się, aby okres przygotowania do małżeństwa był dla nich szkołą miłości i odpowiedzialności oraz otwierania się na dary duchowe, którymi Pan za pośrednictwem Kościoła ubogaca perspektywę nowej rodziny pragnącej żyć Jego błogosławieństwem - powiedział Franciszek do Polaków.

Franciszek o narzeczeństwie   ALESSANDRO DI MEO /PAP/EPA

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama