107,6 FM

Złoto dla Anity Włodarczyk!

Bez większych problemów pokonała rywalki w finale Mistrzostw Świata - informuje TVN24. Polka w Pekinie odzyskała tytuł mistrzyni świata. Uzyskała wspaniały wynik 80,85 m.

Anita Włodarczyk jako pierwsza kobieta rzuciła młotem powyżej 80 metrów. Pierwszy raz udało jej się to na początku sierpnia we Władysławowie, gdzie uzyskała wynik 81,08 m.

Dziś drugi raz rzuciła powyżej 80 metrów. Pokonała rywalki bez większych problemów. Ustanowiła też rekord Mistrzostw Świata. Druga w konkursie Chinka Wenxiu Zhang rzuciła 4 metry bliżej niż Włodarczyk. Francuzka Alexandra Tavernier - 74,02 zdobyła brązowy medal.

Złoto dla Anity Włodarczyk!   Anita Włodarczyk, złota medalistka Mistrzostw Świata w Pekinie Adam Warżawa /PAP

Ostatni złoty medal mistrzostw świata Anita Włodarczyk zdobyła w Berlinie w 2009 roku. Droga po złoto była wtedy dość dramatyczna. W finale Włodarczyk oddała rzut na miarę rekordu świata. Uzyskała 77,96 m. Kiedy w euforii i radości biegła w stronę kibiców na trybunach, skręciła kostkę. Opuściła kolejne próby. Jednak żadna z rywalek nie była w stanie jej dorównać. Jedynie druga w konkursie Niemka Heidler rzuciła 77,12m w swojej ostatniej próbie. Po powrocie do kraju Anita Włodarczyk została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama