107,6 FM

Tulipany Życia rozdane

Autorka książki o cudach narodzin, Dorota Łosiewicz, ks. Robert Skrzypczak za książkę "Wiara i seks. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie”, Akademia Familijna, miasto Nysa oraz rodzinna firma Firma AMB Technic laureatami 6. edycji Tulipanów Życia, przyznawanych przez fundację Narodowy Dzień Życia.

Fundacja Narodowy Dzień Życia po raz szósty wręczyła Tulipany. Nagrodę przyznawaną w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia otrzymała dziennikarka Dorota Łosiewicz, autorka książki "Cuda nasze powszednie" i dziennikarka tygodnika "wSieci" za przełamywanie stereotypu, że realizowanie zawodowych pasji musi oznaczać rezygnację z życia rodzinnego.

W kategorii "Dzieło kultury" - przyznawana za najlepsze przejawy artystycznej działalności, które podkreślają znaczenie rodziny w życiu osobowym i społecznym człowieka - Tulipan Narodowego Dnia Życia został przyznany ks. Robertowi Skrzypczakowi, za książkę „Wiara i seks. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie”.

Za najlepszą inicjatywę społeczną, która buduje wspólnotę przez odwoływanie się do istniejących więzi rodzinnych bądź tworzą instytucje wzmacniające życie rodzinne Tulipan powędrował w ręce Janusza Wardaka, założyciela Akademii Familijnej, która organizuje szkolenia podnoszące kompetencje rodzicielskie.

- Celem uhonorowania statuetką  jest dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowy silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę społeczną rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną. W Polsce nie brakuje inicjatyw prorodzinnych. Jednak często realizowane są w małych społecznościach i pozostają znane tylko w lokalnym środowisku. Tulipany mają służyć promowaniu tych dobrych wzorców - mówi Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Tulipany Życia rozdane   Burmistrz Nysy odebrał statuetkę za wspieranie rodzicielstwa Tomasz Gołąb /Foto Gość W kategorii "Samorząd przyjazny rodzinie", która ma promować inicjatywy oraz rozwiązania prawne, które wzmacniają rolę rodziny w życiu wspólnoty lokalnej oraz zachęcają do postaw prorodzinnych, uhonorowany został samorząd miasta Nysa.

- Moja kadencja trwa dopiero półtora roku, ale udało nam się już uruchomić program bonu wychowawczego, przysługującego każdemu małżeństwu przynajmniej z dwójką dzieci - mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. - Dzięki temu liczba zawieranych małżeństw wzrosła czterokrotnie. To początek. W tym roku chcemy zacząć budować tanie mieszkania dla takich małżeństw - zapowiada.

Fundacja Narodowego Dnia Życia postanowiła od tego roku wręczać Tulipany także firmom i przedsiębiorcom, którzy promują w swojej działalności wartości rodzinne.

Pierwszą w tej kategorii nagrodą uhonorowany został Marek Bernaciak, założyciel firmy AMB Technic, zajmującej się systemami dozowania klejów i mas uszczelniających w przemyśle i produkcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama