107,6 FM

Miriam wie najlepiej

Wielkimi krokami zbliża się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, która w tym roku odbędzie się 14 maja w Mąkolicach.

Niezależnie od stanu, wieku, wykształcenia, każda z pań może czuć się zaproszona do dwóch domów mąkolickiej Madonny. W tym niezwykłym miejscu, gdzie znajdują się dwa kościoły dedykowane Najświętszej Maryi Pannie, w miesiącu, w którym obchodzony jest Dzień Matki, chcemy po raz trzeci modlić się i rozmawiać z Tą, do której Jezus mówił: „Mamo”. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w spotkaniu będą uczestniczyły w relikwiach święte i błogosławione niewiasty związane z naszą diecezją. Ufamy, że podczas kilku godzin spędzonych w Mąkolicach, zarówno od najlepszej dziewicy i matki, jak i od naszych świętych poprzedniczek otrzymamy wsparcie, wskazówki i dobre rady.

III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet będzie odbywała się pod hasłem: "Miriam wie najlepiej". Tym razem spotkamy się o 9.30. Razem z nami będzie się modlił i posługiwał w konfesjonale ks. Robert Wielądek, misjonarz miłosierdzia posłany przez ojca świętego Franciszka. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia odprawiona przez bp. Andrzeja F. Dziubę o 12.00. Na koniec Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi. Zanim każda z niewiast powierzy się Matce Jezusa, uroczyście zrobią to przedstawicielki różnych stanów: od uczennic, żon, matek, wdów, po siostry zakonne oraz dziewice i wdowy konsekrowane. Dobrowolne oddanie się Matce Bożej będzie głębokim aktem religijnym, który – jak uczy tradycja Kościoła – jest wielkim błogosławieństwem duchowym. Nasze zawierzenie ma być przyjęciem testamentu z krzyża, w którym Jezus oddał nam swoją Matkę. Słowa: "Oto Matka twoja", choćby ze względu na to, w jak szczególnej chwili zostały wypowiedziane, domagają się odpowiedzi, której już po raz trzeci chcemy udzielić w Mąkolicach.

Tym razem spotkamy się w sanktuarium w Mąkolicach   Tym razem spotkamy się w sanktuarium w Mąkolicach
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
W programie pielgrzymki znajdą się także: świadectwa, konferencja dziennikarza "Gościa Niedzielnego" Marcina Jakimowicza, rozbudowane nabożeństwo Różańcowe, którego rozważania poprowadzi s. Anna Maria Pudełko. Podczas kolejnych tajemnic różańcowych przełożona wspólnoty apostolinek opowie nam o konkretnych cechach Maryi. Jak zwykle na wszystkie panie będą czekały prezenty nawiązujące do hasła pielgrzymki. Nie zabraknie także czasu na kawę i wspólną agapę, którą przygotowują wierni z mąkolickiej parafii.

Zachęcamy panie do zabrania ze sobą "krzyżyków dla wiarygodnych". Chodzi o przygotowanie dla łowickiej młodzieży wybierającej się na spotkanie z ojcem świętym pod Krakowem krzyżyków. Ten chrześcijański symbol ma im przypominać, że teraz na nich spoczywa troska o wiarę przodków. Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w to dzieło, zachęcamy do samodzielnego wykonania, wydziergania, wystrugania czy wyhaftowania krzyżyków dla młodych z diecezji. Dodatkowo prosimy, by do każdego dołączyć odpowiedź na pytanie: "Czym dla mnie jest wiara?". Wyznanie prosimy opatrzyć imieniem i nazwiskiem.

Prosimy też o napisanie i przywiezienie swoich ulubionych przepisów. Poza składnikami i sposobem wykonania, opatrzcie go także Waszym imieniem i nazwiskiem, a także parafią, z jakiej jesteście. W zeszłym roku nie udało się zebrać wystarczającej ilości przepisów, by mogła powstać Diecezjalna Książka Kucharska "Przepiśnik Miriam", dlatego zbiór przepisów prowadzimy także w tym roku.

Już dziś możemy Was zapewnić, że wspólne świętowanie Dnia Matki z Bogarodzicą będzie ucztą dla ducha i ciała. Honorowy patronat nad pielgrzymką objęli: bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, i Marek Jóźwiak, wójt gminy Głowno. 

Program III Diecezjalnego Dnia Kobiet: "Miriam wie najlepiej":

9.30–10.00 Przybycie uczestniczek do mąkolickiego sanktuarium

10.00–10.30 Wprowadzenie, przywitanie i modlitwa przy relikwiach błogosławionych i świętych kobiet

10.30–11.30 Wykład Marcina Jakimowicza: „Jestem zdolny do wszystkiego”

11.30–12.00 Przygotowanie do Eucharystii

12.00–13.30 Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Po Mszy św. zawierzenie kobiet diecezji Matce Bożej

13.30–14.15 Przerwa na posiłek (kawa, herbata, ciasto)

14. 15 – 15.30 Nabożeństwo Różańcowe z rozważaniami s. Anny Marii Pudełko, AP

15.30 – 16. 15 Świadectwo ks. Rober Wielądek, misjonarza miłosierdzia

16.15  – Agapa, występy, tańce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama