107,6 FM

Będzie Noc Kościołów

Na chętnych czekają 20 maja trzy autokary. Organizatorów zainspirowały Noce Muzeów.

To Chorzowska Noc Kościołów, organizowana po raz V przez Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców.

W tym roku pielgrzymi będą mieli okazję zwiedzić cztery kościoły: Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, św. Antoniego z Padwy w Starych Panewnikach, oraz Trójcy Przenajświętszej i sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.

V Chorzowska Noc Kościołów rozpocznie się 20 maja 2016 r. o 18.40. Uczestnicy będą przewożeni autobusami do poszczególnych parafii. Tam będą na nich czekali księża. Można będzie dowiedzieć się ciekawych informacji o życiu i historii parafii. Poznać nieznane lub niedostępne na co dzień dla wiernych miejsca znajdujące się na terenie kościołów.

Przewidywany czas pobytu w poszczególnych parafiach 20 min., czas zakończenia Chorzowskiej Nocy Kościołów ok. godz. 22.30.

Podobnie jak w poprzednich latach V Chorzowska Noc Kościołów jest organizowana w ramach IX Metropolitalnego Święta Rodziny.

Program

18.40 - ulica Powstańców Śląskich koło kościoła św. Jadwigi

19.15 - kościół Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym

20.00 - kościół św. Antoniego z Padwy w Starych Panewnikach

20.30 - kościół Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach

21.15 - sanktuarium Matki Boskiej Lourdzkiej w Kochłowicach

Zapisy należy składać do 17 maja 2016 r. w kancelarii św. Jadwigi w Chorzowie oraz drogą elektroniczną na adres e -mail adamlisek@gmail.com. Organizatorzy proszą także o podanie nr. telefonu. Organizator: dr Adam Lisek

UWAGA! - przejazd autokarami bezpłatny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama