107,6 FM

Mistrzostwa Polski księży w tenisie

XVI edycja Mistrzostw Polski księży w tenisie odbyła się w dniach od 6-8 czerwca.

Głównym organizatorem i „dobrym duchem” całego przedsięwzięcia był niezmordowany ks. prałat Józef Caputa, proboszcz parafii św. Wojciecha w Krakowie (na Bronowicach).

Tegoroczne mistrzostwa odbywały się ponownie w przepięknie położonym ośrodku tenisowym „Tenis Park Żywiec 1918” w Żywcu; w tym miejscu należą się także serdeczne podziękowania dla gospodarza tego miejsca Wiesława Biela, jego syna Dominika, jak i całej ekipy współpracowników za niezwykle miłe, wręcz rodzinne przyjęcie i troskę podczas całego pobytu.

Do Żywca zjechało 43 uczestników tenisowych zmagań, a wśród nich zarówno przedstawiciele duchowieństwa diecezjalnego (z 19 diecezji), jak i 6. wspólnot zakonnych; warto zauważyć, iż byli także duchowni z Danii, Słowacji i Włoch.

Patronat honorowy nad całością objął kolejny już raz J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski, który w swoim przesłaniu napisał m.in.: „Niech te zawody pomogą Wam w budowaniu wspólnoty kapłańskiej, nie tylko w codziennym duszpasterstwie, ale także w szlachetnej rywalizacji sportowej. Takie zawody sportowe są cenną wartością, rozwijają przyjaźń, wytrwałość, cierpliwość oraz umiejętność pracy zespołowej. Niech pomagają Wam w uczestnictwie w tych największych zmaganiach, w których zdążymy do Nieba, naszej prawdziwej ojczyzny”.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystej liturgii w kościele parafialnym św. Floriana w Żywcu-Zabłociu; tu spotykaliśmy się każdego poranka, by Bogu powierzać trudy tenisowych zmagań. Warto zaznaczyć, iż jednego dnia świętowaliśmy jubileusz dwóch prezbiterów: 30. lecie kapłaństwa ks. Edwarda Iwana oraz 25. lecie ks. Andrzeja Seidlera.

Całość uroczyście otworzył poseł ziemi żywieckiej Kazimierz Matuszny, życząc wszystkim uczestnikom owocnej, sportowej rywalizacji.

Odnotować również należy, iż sędzią głównym był Wojciech Litwicki; to on czuwał nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy.

A oto zwycięscy poszczególnych kategorii, w których odbywała się sportowa rywalizacja:

Kategoria + 65:

1.  ks. Józef Caputa (arch. krakowska)

 2.  ks. Józef Mikołajczak (arch. poznańska)

 3.  ks. Józef Cićmaniec (Słowacja)

o. Mieczysław Hałuszko OMI

Kategoria +55:

ks. Andrzej Maczuga (diec. sandomierska)

o. Dobrosław Mężyk OFM

ks. Andrzej Seidler

ks. Edward Mikoś (obydwaj diec. tarnowska)

Kategoria +45:

ks. Jarosław M. Popławski (arch. lubelska)

ks. Kazimierz Piwowar

ks. Andrzej Dubiel

ks. Jerzy Ossoliński (wszyscy trzej arch. przemyska)

Kategoria Open:

ks. Marcin Gęsikowski (diec. świdnicka)

o. Daniel Waszek OFM

ks. Piotr Majchrzak (arch. poznańska)

ks. Tomasz Prędotka (diec. kielecka)

Gra podwójna (debel):

ks. Gęsikowski M. – ks. Majchrzak P.

ks. Przegaliński B. – o. Waszek D.

ks. Mikołajczak J. – ks. Nowotny N.

ks. Prędotka T. – ks. Iwan E.

Turniej Pocieszenia:

o. Mirosław Sander OP

o. Florentyn Muszyński OFM

ks. Piotr Rypulak (diec. kopenhaska, Dania)

ks. Łukasz Nizio (arch. krakowska)

Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów. Ceremonii przewodniczył starosta powiatu żywieckiego Andrzej Kalata; obecny był także burmistrz Żywca Antoni Szlagor oraz wikariusz prowincjalny franciszkanów panewnickich o. Dymitr Żyglin OFM. Odnotować należy, iż główny organizator ks. prałat Józef Caputa, poinformował zebranych o trwających już intensywnych przygotowaniach do tegorocznych, historycznych gdyż I Mistrzostw Świata w tenisie dla księży, którym patronuje sam Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Odbędą się one w Żywcu bezpośrednio po zakończeniu Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, tj. od 1 do 3 sierpnia br. Więcej informacji uzyskać można na oficjalnej stronie internetowej: www.tenisksiezy.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama