107,6 FM

Obama: UE ma niesamowite osiągnięcia

Unia Europejska jest największym osiągnięciem politycznym i gospodarczym współczesności - powiedział w piątek w Warszawie prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej Donaldem Tuskiem i Jean-Claude Junckerem.

"Nawet w obliczu chwilowych trudności nie możemy zapomnieć o tym, że UE ma niesamowite osiągnięcia - mówił Obama. Jest to takie osiągnięcie, które powinno być zachowane i o które powinniśmy zadbać" - dodał.

Podkreślił, że Stany Zjednoczone są zainteresowane tym, by UE pozostała zjednoczona i demokratyczna. "Łączą nas więzy rodzinne, historyczne i wspólne wartości. Jesteśmy oddani na rzecz demokracji i praw człowieka. Nasze gospodarki są ze sobą powiązane" - powiedział Obama.

"Bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych i Europy jest niepodzielne, właśnie dlatego, od 70 lat USA opowiadają się za integracją Europy" - oświadczył.

Spotkanie prezydenta USA z szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbyło się przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie, którego obrady zainaugurowane zostaną w piątek wczesnym popołudniem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama