107,6 FM

Sondaż: PiS z rekordowym wynikiem

Partia rządząca z dwukrotnie lepszym wynikiem niż lider opozycji.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie mocno krytycznego wobec władzy portalu OKO.press przez pracownię IPSOS. 

Z sondażu wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe głosować aż 40 proc wyborców - to o 2,4 pkt proc. więcej niż w wyborach w 2015 r. Równocześnie jest to najlepszy wynik PiS w historii badań zlecanych przez OKO.press.

Z kolei rekordowo słaba jest opozycja. Na druga Platformę Obywatelską chce głosować jedynie 21 proc. wyborców, czyli niemal dwukrotnie mniej niż na Prawo i Sprawiedliwość. Trzeci ruch KUKIZ'15 może liczyć na 11 proc. poparcie. Na granicy progu wyborczego znalazła się Nowoczesna - w sondażu uzyskała 6 proc. głosów.

Pozostałe partie i ugrupowania nie przekroczyłyby progu 5 proc. będącego warunkiem wejścia ich przedstawicieli do sejmowych ław.

Badanie IPSOS dla OKO.press pokazuje, że fala lipcowych protestów przeciw planowanej przez PiS reformie sądownictwa nie zaszkodziła partii Jarosława Kaczyńskiego. Wręcz przeciwnie - PiS umocnił się na prowadzeniu.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-4 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków.

« 1 »
 • Gość
  08.08.2017 22:17
  Wynik sondażu jest słuszny, oby się tylko PiS "...dymem kadzideł zbytecznych ( nie ) zakrztusił"...
  doceń 2
 • Anna Panna
  08.08.2017 23:28
  Gratulujemy i prosimy o więcej!
 • Gość
  09.08.2017 01:06
  Nie ludziska. ten wynik to zasługa Prezydenckiego weta. Ludzie nabrali nadzieję że pisowski Prezydent przywoła do porządku PiS jako taki i się opamiętają. Tuż przed wetami sondaże pokazywały spadek poparcia.
 • Gość
  09.08.2017 19:05
  Pisowcy powinniscie działać odważniej i bardziej zdecydowanie a bedzie ok
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama