Rz: Nie odpuszczać młodym stalkerom

dodane 24.08.2017 06:40

PAP |

Ośmieszanie w sieci, nękanie, a nawet wkładanie do plecaka odchodów. Nastoletni dręczyciele bywają bezwzględni - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Rz: Nie odpuszczać młodym stalkerom   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Zdjęcie pozowane

Jak przypomina "Rzeczpospolita", wraz w powrotem do szkoły powraca problem stalkingu, który zdaniem specjalizującej się w tych sprawach adwokat Barbary Szopy wciąż "się nasila i często przybiera drastyczne formy." Jest to m.in. nękanie i uprzykrzanie życia, których sprawcami - czasem bezwzględnymi - są równieśnicy - czytamy w artykule. "Są także bezpośrednie złośliwości, takie jak chowanie piórników, butów, podkładanie do plecaka zepsutych owoców, na nawet zwierzęcych odchodów" - mówi mec. Szopa.

Jak twierdzi adwokat, szkoły bagatelizują problem, a rodzice bywają bezradni. "Katalog zachowań po jakie sięgaja szkolni stalkerzy, nie ustępuje tym, jakie stosują dorośli. Nielubianym kolegom dokuczają poprzez ineternet i wprost. Przerabiają zdjęcia dziecka, dodają wulgarne opisy i udostępniają je na portalach społecznościowych" - pisze "Rz".

Jak informuje gazeta, w 2016 r. - jak wynika z policyjnych danych - doszło do ponad 3,2 tys. (ok 300 więcej niż rok wcześniej) przestępstw stalkingu z art. 190a kodeksu karnego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", DZIECI, PAP, POWTÓRZENIE, PRZEGLĄD PRASY, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 Do Moderatorów 26.08.2018 16:38
Niezalogowany użytkownik czy takie wyrazy jak "g...wniarze" są dopuszczalne?
Plusów: 0 Jakub 27.08.2017 02:17
Niezalogowany użytkownik Może i masz rację, ale ta metoda sprawdza się, gdy stalkuje na Ciebie 1-2 ludzi. Ale gdy dochodzi do sytuacji, kiedy to na jednego rzuca się 10 czy nawet kilkunastu, to choćbyś nie wiem co robił, to i tak będziesz na straconej pozycji. Nauczyciele mogą jedynie "upomnieć" sprawców, ale lania im nie spuszczą, bo prawo zabrania. Wiem coś o tym, ponieważ sam byłem stalkowany.... przez 9 lat :( :( Według mnie, gdyby istniały mechanizmy dopuszczające w takich sytuacjach kary fizyczne, to takich przypadków, jak chociażby mój i wielu innych, byłoby znacznie mniej.
Plusów: 12 JAWA25 26.08.2017 18:48
zjawisko stare jak świat, w starożytnym Rzymie znany był występek "adtemptata pudicitia" (naruszenie skromności) polegający na natrętnym chodzeniu za osobą dobrych obyczajów lub/oraz zaczepianiu jej

wszystkie komentarze >