107,6 FM

27.10.2017 abp Wiktor Skworc: proces beatyfikacyjny ks. Jana Machy na dobrej drodze

abp Wiktor Skworc   abp Wiktor Skworc
Karolina Maksym /Radio eM

Abp Wiktor Skworc ma nadzieję, że jeszcze w tym roku zostanie wydrukowane i złożone w Stolicy Apostolskiej positio (czyli zbiór dokumentów świadczących o świętości) ks. Jana Machy. Metropolita mówił o tym w „Rozmowie poranka” na antenie Radia eM. W ostatnich dniach abp Wiktor Skworc odwiedził watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych i otrzymał zgodę na druk positio. Jak mówił na antenie Radia eM, zależy mu na tym, że dokument został w kongregacji zarejestrowany jeszcze z tegoroczną datą, co może mieć wpływ na dalszy przebieg procesu. Proces beatyfikacyjny ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, rozpoczął się w listopadzie 2013 roku.

Metropolita mówił także o jutrzejszym VII Kongresie Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych w archidiecezji katowickiej. Podkreślił, że te wspólnoty mają za cel wypełnianie misji ewangelicznej przede wszystkim tu i teraz, czyli wokół siebie, w swoich parafiach. Najbliższe zadanie, jakie przed nimi stoi, to realizacja rocznego programu duszpasterskiego i uchwał II synodu archidiecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy