"Komitet Polityczny PiS za tym, by Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w nowym rządzie"

dodane 07.12.2017 20:41

PAP |

Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego - poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Komitet Polityczny PiS za tym, by Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w nowym rządzie"   PAP/Leszek Szymański Beata Mazurek

"Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program" - mówiła Mazurek dziennikarzom po zakończeniu Komitetu Politycznego PiS.

"Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by pani premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie, na którego premiera w tym momencie desygnowaliśmy Mateusza Morawieckiego" - dodała.

Podczas rozmowy z dziennikarzami nie chciała powiedzieć jakie stanowisko miałoby to być.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Z informacji PAP wynika również, że podczas głosowania nad kandydaturą dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw kandydaturze Morawieckiego, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała "za".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, PARTIE, PIS, PREMIER, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 gratulacje dla nowej 08.12.2017 03:08
Niezalogowany użytkownik wicepremier
Plusów: 9 velario 08.12.2017 01:17
Poza tym, że wymiana premiera odbywa się w fatalnym stylu, chyba nie ma czego żałować: http://www.rp.pl/Polityka/311149900-Rzad-PiS-na-trzy-z-minusem.html
Plusów: 10 Anna Panna 08.12.2017 01:00
Niezalogowany użytkownik Parlament odrzuca wotum nieufności dla rządu, a premier zaraz po tym składa dymisję. I wyborca ma to zrozumieć?
Plusów: 6 velario 08.12.2017 00:59
Dziś PBS nuci Kasię Kowalską: "...i dlatego rzucasz mnie/ Ciskasz mnie w kąt/ jak starą rzecz...":)

wszystkie komentarze >