Nieoficjalnie: Dziś wymiana kilku ministrów

dodane 11.12.2017 11:49

PAP |

W poniedziałek nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Mateusza Morawieckiego rekonstrukcja rządu; przewidywana jest wymiana kilku ministrów - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do kierownictwa PiS.

Nieoficjalnie: Dziś wymiana kilku ministrów   PAP/Jakub Kamiński Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (z prawej)

W poniedziałek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda powoła rząd desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego. Większa rekonstrukcja rządu początkowo zaplanowana była na styczeń.

Morawiecki podczas piątkowej rozmowy w Telewizji Trwam mówił, że chciałby jak najszybciej powołać rząd "praktycznie w bardzo podobnym, czy niemalże identycznym składzie".

W niedzielę - jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP - odbyła się wielogodzinna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Morawieckim. W trakcie rozmowy - podają źródła PAP - konsultowane miały być szczegóły rekonstrukcji rządu. Zdecydowano - według informacji PAP - że niektóre zmiany w rządzie nastąpią już w poniedziałek, a kolejne mogą mieć miejsce w styczniu.

Także według nieoficjalnych informacji PAP po uroczystości desygnowania na premiera Mateusza Morawieckiego w piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się "długa rozmowa" prezydenta, Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego. Rozmowa dotyczyła możliwych zmian na stanowiskach ministrów oraz współpracy Kancelarii Prezydenta RP z nowym gabinetem.

Źródła PAP w Kancelarii Prezydenta informują, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Morawieckiego.

Prezydent przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Morawieckiego. Prezydent podziękował Szydło za dotychczasową pracę i wyraził nadzieję, że współpraca z Morawieckim będzie "przynajmniej tak dobra" jak z Szydło.

Wotum zaufania dla rządu Morawieckiego zaplanowano na wtorek.

Beata Szydło na czele rządu stała od zaprzysiężenia przez prezydenta 16 listopada 2015 roku. 7 grudnia premier Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; rezygnacja została przyjęta. Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Morawieckiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Q 11.12.2017 15:32
Niezalogowany użytkownik Nie wszystkich wyborców
Plusów: 3 Gość 11.12.2017 14:50
Niezalogowany użytkownik Bzdura na resorach - najgorszy minister MON w historii - szkodnik. On sie bawi "w żołnierzyki" a nie jest ministrem. Pełna kompromitacja.
Plusów: 1 Gość 11.12.2017 14:47
Niezalogowany użytkownik Skoro uważasz, że Prezydent "pilnuje" przyszłości Ojczyzny a nie przyszłości partyjniactwa to dlaczego zgodzi się (o czym mówił jeden z min. jego kancelarii) na likwidację JOW-ów???
Plusów: 2 Gość 11.12.2017 14:04
Niezalogowany użytkownik Jak dobrze że głosowałem na PAD-a. Mąż stanu pilnujący przyszłości Ojczyzny a nie przyszłości partyjniactwa. Mądra osoba.

wszystkie komentarze >